Máme medaili !

Slunečné ráno, byť poměrně chladné, vyprovázelo 11 malých fotbalistů a jednu nadanou fotbalovou slečnu do okrskového kola fotbalového turnaje McDonald Cup 22. dubna pod dohledem trenéra Romana Boka a paní vychovatelky ZŠ Veroniky Ermisové.

Několik týmů z Frenštátu a okolních vesnických škol, sestavených buď z žáků 1. – 3. tříd nebo starších 4.- 5. tříd, se sešlo ráno v 8 hodin na fotbalovém stadionu ve Frenštátě. Utkali se dle soupisek ve vzájemných zápasech. Když se Adéla Mikesková, Matyáš Bartoň, Mikuláš Bok, Vojta Piskoř, Matěj Vykydal, Adam Knol , Tomáš Kundrát, Martin a Šimon Vaňkovi, Honza a Šimon Krpcovi a Tonda Špaček brzy ráno loučili s paní učitelkou, slibovali dát každý pár gólů. S obrovským nadšením a prý bez nervozity se pouštěli do každého zápasu s touhou vyhrát. Nebáli se soupeřů, hlaviček ani bahna.

Po 12 hodině zabouchali silně na dveře 4. tř., s radostí a pýchou hlásili na celé kolo: „Máme medaile! Vyhráli jsme!“  Přivítání jako po olympiádě, sladká odměna, povídání o tom, kolik každý dal gólů včetně Adélky a pak vytoužený víkend. A postup do okresního kola. Tajné přání o postupu do kola krajského. Tolik jim to přeju. A držím pěsti.

Nejen v dalších zápasech. Ale ve všem, co tihle malí, nadaní sporťáci dělají a dělat budou.

Marcel Žingorová