Půjdem spolu do Betléma

Název vánoční koledy je zároveň názvem programu pro děti, kterého se zúčastnili i žáci 4. r.

Muzeum ve Frenštátě připravilo biblický příběh o narození Ježíše, poselství a zároveň seznámilo děti s fakty a pojmy, pro mnohé neznámými, jako kadidlo a myrha. Poté si každý vybarvil postavu náležící k tomuto příběhu a sestavili tím vlastní byť papírový betlém, který je nyní součástí třídní dekorace.

Děti si pak mohly také prohlédnout část expozice v Muzeu a s přáním veselých vánočních svátků se rozloučily.

Navštívili také knihovnu ve Frenštátě p.R., kde byla domluvena interaktivní výuka zaměřená na legendy, báje, pověsti, bajky a pohádky. Diskuze a znalosti dětí z vlastní četby pomohly v úkolech následujících po čtení ukázek.

V závěru si děti prošly knihovnu, vybraly si knihu dle vlastních zálib a také si vyzkoušely novou součást zařízení – obrovskou sedačku včetně bunkru, který je pro ně velmi atraktivní.

Takového lekce čtení jsou u děti oblíbené a navíc si rády chodí do knihovny pro další knihy. Jednou z nich byla i kniha Pan Smraďoch, která je součástí projektu Putovní knihovna.  Měli jsme ji zapůjčenu ve třídě na několik týdnů, četli jsme ji ve škole, rozebrali hlavní i vedlejší hrdiny, diskutovali o tom co se líbí a nelíbí na popsaném příběhu a musím říci, že se dětem velmi líbila.

Máme tip na další titul, který si budeme moci zapůjčit a který si snad opět oblíbí.