Páťáci zlobí!

Je to parta správných kluků a holek, ale na palubovce základní školy v Kozlovicích naši páťáci zlobili týmy hráčů korfbalu z Palkovic, Hukvald i Kozlovic svou parádní hrou, početnou střelbou na koš i spoluprací na hřišti.

Spousta střel se odrazila od koše všem hráčům a velmi je to mrzelo. Nicméně neodradilo od bojování o co nejlepší výsledky až do posledních vteřin. Padly úžasné koše z dálky, nad kterými žasli i trenéři a publikum jásalo.

Celkem bylo během turnaje sehráno šest korfbalových utkání, ve kterých padlo dohromady 109 košů a k vidění byly skvělé sportovní výkony. Zejména pak poslední zápas turnaje, ve kterém se střetla neporažená družstva ZŠ Kozlovice a ZŠ Tichá, nabídl skvělou podívanou, která nakonec skončila výsledkem 9:7 ve prospěch domácího družstva ZŠ Kozlovice. Výsledkem tedy bylo opět druhé místo. Tyto dva týmy nakonec ještě odehrály exhibiční zápas osm proti osmi.

Nejlepším střelcem turnaje byl kozlovický Maxim Krpec, který zaznamenal ve finále pět košů a výrazně tak přispěl k celkovému triumfu domácího družstva. Celkem ve třech zápasech dal devět košů. Nela Geryková dala celkem 6 košů, Jirka Trinkiewitz a Matěj Ondračka po 5 bodech.

Na úrovni hry je znát progres, který budou moci prokázat i v dalších zápasech a také turnajích korfbalu mimo náš kraj. Velmi se těšíme a přejeme, aby příště slzičky smutku z prohry nahradily slzy štěstí z celkové výhry.